Lavin Estates | En villa att bli förälskad i med panoramautsikt över…
Close Menu
Meny
ENG / DEU / SWE
  • En villa att bli förälskad i med panoramautsikt över havet

Fakta Bilder

270m2 5 Sovrum i Genova

Välkommen till Villa C5 - en arkitektonisk juvel i de soldränkta kullarna i Génova, det mest charmiga och exklusiva bostadsområdet i Palma de Mallorca. Här förenas spektakulära vyer, modern elegans och en medelhavslivsstil för att skapa ett hem som är oöverträffat. Med över 343 m² användbar yta erbjuder denna extraordinära villa plats för allt som gör livet vackert: rymliga rum med fönster från golv till tak, vilket ger dig en oavbruten 180 ° utsikt - från Castell de Bellver över Palmabukten ut till det öppna havet. Oavsett om du njuter av frukost på terrassen, ett glas vin på kvällen eller en avkopplande eftermiddag vid poolen - havet är din ständiga följeslagare. På övervåningen finns ett ljust vardagsrum, ett kök med öppen planlösning och utgång till terrassen, samt ett master bedroom med klädkammare och lyxigt badrum en suite. På nedre våningen finns ytterligare fyra sovrum, ett elegant arbetsrum, ett litet privat fitnessområde och en tvättstuga. Medelhavsträdgården är en grön oas med citron- och apelsinträd, medan du kopplar av vid poolen med trädäck, solar eller bara tittar på ljuset som lekfullt reflekterar på vågorna. Hållbar teknik, golvvärme i alla badrum, modern centralvärme med solpaneler och ett garage för två fordon avrundar den komfort som erbjuds. Här bor du på ett lugnt läge men ändå nära staden - inom gångavstånd från Palmas centrum, de bästa restaurangerna i Génova och bara några minuter från havet. Oavsett om det är som en elegant huvudbostad eller ett lyxigt andra hem: Villa C5 är mer än bara ett hem - det är en livsstil. Upplev Mallorcas magi på nytt - i en villa som inte lämnar något övrigt att önska.
  • Boyta

    270m2
  • Tomt

    488m2
  • Sovrum

    5
  • Property ID

    030102
  • Badrum

    5
  • Pris

    2 950 000 €

Önskar du mer detaljerad information, ritningar och fler bilder är du varmt välkommen att höra av dig till oss.

Ring oss gärna på + 34 871 242 085 eller skicka en intresseanmälan så återkommer vi till dig.

Lyckat! Ditt meddelande har skickats. Tack för din kontakt och ditt förtroende. Vi återkommer till dig så snart som möjligt.

Please amend the following issues:

    Due to discretion of the property owner we can't point out the exact address, but this gives you an indication of the area. Please contact us for more information.

    Underhandsobjekt

    Flera av våra säljare föredrar en sluten annonserings process vilket innebär att vi som er svenska mäklare på Mallorca även erbjuder många Mallorcafastigheter underhand. Vill du veta mer om hur du kan köpa hus på Mallorca på den mer diskreta marknaden och få förhandsinformation om våra unika mallorcafastigheter? Eller är du kanske själv intresserad av att sälja din fastighet på Mallorca underhand, självklart med branschens bästa marknadsföring?

    Välkommen att kontakta oss redan idag, så berättar vi mer.


    Lyckat! Ditt meddelande har skickats. Tack för din kontakt och ditt förtroende. Vi återkommer till dig så snart som möjligt.

    Please amend the following issues: